Grażyna Hanaf 

Dolnośląska Rada Kultury 

Historyczka sztuki, dziennikarka, pisarka. Prezeska stowarzyszenia boleslawianie.eu, organizatorka autorskich warsztatów dla dzieci „Jak dział hejt?” i festiwalu święta ceramiki Glina Show (Gliniada). 

Autorka trzech bajek (Garbuska, Dziewczynka-skrzynka i Zaginieni rodzice) i dwóch powieści (Joachim i Joachim Zemsta) oraz przewodników turystycznych po polsku i po francusku: Maroko, Normandia i Prowansja (wyd. ExpressMap). 

W 2005 stworzyłam i prowadziłam projekty filmowo-edukacyjne dla młodzieży, założyłam w 2006 roku Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Bolesławcu. W latach 2005–2006 byłam instruktorką sztuk wizualnych i animatorka kultury w BOK Bolesławiec oraz prelegentką Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej (2008–2015). 

Od 2018 jestem prezeską stowarzyszenia „boleslawianie.eu” w ramach stowarzyszenia tworzę: 2018 Warsztaty dla kobiet „Liderka też się boi” z grantu Parisbas; 2018-2019 Warsztaty z bajkami Bajkoterapia: prelekcje i warsztaty w kilkudziesięciu szkołach i bibliotekach w Polsce; 2018-2024 – program edukacyjny  przeciwdziałającego cyberprzemocy „Jak działa hejt?”. Z mojego projektu korzystają nauczyciele z całej Polski; 2018-2024 – organizacja festiwalu Glina Show (Gliniada) artystycznej części największych w Polsce targów ceramiki unikatowej na który składają się: warsztaty plastyczne, malowanie glinianym leiwem, warsztaty chodzenia po ogniu, warsztaty lepienia na tradycyjnych kołach garncarskich, zabawy dla najmłodszych w specjalnych basenikach wypełnionych leiwem glinianym, parada Glinoludów oraz body painting ceramiczny, malowanie modelek w motywy, które można zobaczyć na bolesławieckiej ceramice projekt z ceramikami bolesławieckimi w tym z największą Ceramiką Artystyczną Spółdzielnią Rękodzieła Artystycznego. 2023 – organizacja panelu dla nauczycieli z powiatu bolesławieckiego „Zdrowie i ochrona praw dzieci; wykluczanych ze środowisk rówieśniczych, w tym dzieci i młodzieży o mniejszościowej orientacji seksualnej” dofinansowany z grantu Fundacji Wolontariat Równości 2023 – organizacja Pierwszego Bolesławieckiego Marszu Równości; 2024 – organizacja II Marszu Równości podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki 

Rekomendacje:

  • Monika Jordan – Młodzianowska
  • dr Anita Wincencjusz-Patyna
  • Katarzyna Reguła