Bilet na kongres

Indywidualny bilet w wersji elektronicznej jest przesyłany do każdej osoby uczestniczącej w wydarzeniu. Można go wydrukować we własnym zakresie, choć nie trzeba. Wystarczy jedynie pamiętać o tym, aby zadbać o naładowaną baterię w telefonie. Zachęcamy również do korzystania z Kongresowej aplikacji mobilnej.

Dostępność

PJM
Przy punkcie recepcyjnym dostępne jest stanowisko tłumaczek Polskiego Języka Migowego. Zgłoś się, jeśli potrzebujesz tłumaczenia na wybrany panel lub warsztaty. Otwarcie Kongresu i pierwszy panel 25.10.2024 będą tłumaczone. Pozostałe – zależnie od potrzeb.

BUDYNEK
Przestrzeń Wrocławskiego Centrum Kongresowego wyposażona jest w windę i dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. winda znajduje się nieopodal schodów prowadzących do wejścia głównego.

Jak dojechać?

Transportem publicznym:

MPK Wrocław

Do Wrocławskiego Centrum Kongresowego (przystanek Hala Stulecia) kursują:

  • tramwaje linii: 1, 2, 4, 10 (kier. Biskupin) 19 (kier. Zoo)
  • autobusy linii: 145 (kier. Sępolno), 146 (kier. Bartoszowice)

Z Wrocławskiego Centrum Kongresowego do Czasoprzestrzeni (przystanek Tramwajowa) można dojechać:

  • tramwajami linii 1, 2, 4 i 10 (kier. Biskupin)
  • autobusem linii 146 (kier. Bartoszowice)

Uwaga: można również spacerem, to tylko 12 minut!

Z Wrocławskiego Centrum Kongresowego do Akademii Sztuk Teatralnych filia we Wrocławiu (przystanek Młodych Techników) można dojechać:

  • tramwajem linii 10 (kier. Leśnica)

Pociągiem

Na osoby dojeżdżające spoza gminy Wrocław (i nie tylko!) czeka 300 darmowych voucherów od Kolei Dolnośląskich. Dolnośląski bilet weekendowy będzie ważny od 25.10 do koca 2024 roku. Zainteresowane osoby mogą je odebrać podczas pierwszego dnia Kongresu w punkcie rejestracyjnym.

Z Dworca PKP – Wrocław Główny (przystanek Dworzec Główny) do Wrocławskiego Centrum Kongresowego (przystanek Hala Stulecia) dojechać można:

  • tramwajami linii 2, 4 (kier. Biskupin)
  • autobusemi linii 145 (kier. Sępolno)

Samochodem

Dla zmotoryzowanych dostępnych jest 150 darmowych miejsc parkingowych na terenie Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń, z której do Wrocławskiego Centrum Kongresowego można dostać się pieszo (12 min.) lub tramwajami linii: 1 (kier. Poświętne), 2 (kier. Krzyki), 4 (kier. Oporów) i 10 (kier. Leśnica).

Istnieje również możliwość skorzystania z płatnego parkingu budimex Parking Wrocław pod Wrocławskim Centrum Kongresowym (9 zł / godzina, maksymalna opłata dzienna 90 zł).

Przyjeżdżam z dzieckiem

Na pociechy osób uczestniczących w Kongresie czeka Kulturalny Plac Zabaw. Animacje dla najmłodszych organizuje Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej – nie zabraknie gier i zabaw artystycznych.

Kulturalny Plac Zabaw jest dedykowany dzieciom w wieku od 3 lat.

Opiekun/opiekunka przed przekazaniem dziecka do opieki, będzie zobowiązany/a wypełnić krótką ankietę dotyczącą pociechy oraz pozostawić numer kontaktowy.

Prosimy, aby dziecko miało ze sobą prowiant oraz butelkę/bidon na wodę.

Dzieci można pozostawiać pod opieką w godzinach 10:00-18:00, zarówno w piątek, jak i w sobotę.

Wyżywienie

 Podczas Kongresu, codziennie w godz. 8:00-11:30, przy dedykowanym stanowisku obok rejestracji można wykupić obiad w kwocie 40 zł (zupa + danie główne).  Istnieje również możliwość wykupienia samej zupy (10 zł) lub dania głównego (36 zł). W jadłospisie będą dostępne dania wegańskie.

W czasie przerwy obiadowej będzie możliwość odebrania zapakowanego zestawu w Bistro w WCK. Posiłek można spożyć w Bistro lub we foyer, gdzie będą organizowane przerwy kawowe.

W ciągu dnia można również skorzystać z oferty Bistro w WCK (kanapki, makarony i in.).

Przerwa kawowa

Uczestników i uczestniczki kongresu w każdej przerwie zapraszamy na ciepłą kawę do foyer znajdującego się po lewej stronie od punktu recepcyjnego.